Gazeta insajder. Gazeta Dita

Gazeta Panorama ONLINE

gazeta insajder

Sipas Ballukut ka një numër të madh personash që duhet të riatdhesohen dhe brenda kësaj javë do kthehen në atdhe rreth 2 mijë shqiptarë. Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë nxjerrë me vendim të gjykatës. © Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Gazeta Panorama. Derisa ka thurrur lavda për Vjosa Osmanin, Kurti ka ofenduar rëndë shefin e kësaj të fundit.

Nächster

Lajmet e Fundit

gazeta insajder

Kështu shkruan Shanaj në publikimin e tij, që po e sjellim të plotë më poshtë. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Kosova Sot dhe për to Kosova Sot mban të drejtat e rezervuara. Kryetari Shpend Ahmeti ka njoftuar se të infektuarit janë familjarë të ngushtë të një personi i cili ditën e djeshme doli pozitiv në koronavirus. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit. Përmes një udhëzimi drejtuar drejtorive vendore të policisë, drejtori i përgjithshëm i Policisë së shtetit, Ardi Veliu njofton masat kufizuese për lëvizjet me automjet. Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Nächster

Insajder

gazeta insajder

Në udhëzim theksohet se, orari i lëvizjeve nuk ndryshon dhe do të vazhdojë të jetë 05:00-08:00 dhe 16:00-17:00. Mjekja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive, Silva Bino tha se ka një zbehje të epidemisë. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Por, përgjimi i tre numrave telefonik ka zbuluar se Grabovci përdorte gjithë fuqinë dhe autoritetin zyrtar për të kryer punë në interes të njerëzve të tij, të militantëve partiakë dhe për të dëmtuar të tjerë që nuk i përkisnin linjës dhe interesit të tij.

Nächster

Gazeta Shqip

gazeta insajder

Por çfarë dimë në lidhje me rrezikun e kthimit të Covid-19. Partia Demokratike e cilëson si një dështim të Ramës, vendimin për shtyrjen me tre muaj të fatkeqësisë natyrore. Ljarja është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Panorames. Gazeta Online Insajderi ka siguruar mbi një mijë biseda telefonike të përgjuara të Adem Grabovcit, të bëra gjatë nëntorit dhe dhjetorit të vitit 2011. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Kosova Sot Online është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi.

Nächster

autoratingtool.esrb.org

gazeta insajder

Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët — Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Disa njerëz do të shërohen shpejt, por mund të shkaktojë probleme të përhershme për të tjerët. . Koha e rikuperimit do të varet nga sa seriozisht është i sëmurë. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Garat emocionuese të Formula 1, turnetë ndërkombëtarë të golfit dhe disiplinat e ndryshme në not, do të jenë sportet e para që do të rinisin në Itali, si pjesë e përpjekjeve për tiu rikthyer jetës normale. Teksa çdo ditë shtohen shtetet që planifikojnë të lehtësojnë kufizimet e vendosura për shkak të shpërthimit të koronavirusit, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, shqetësohen për mundësinë e një vale të dytë.

Nächster

Gazeta Metro

gazeta insajder

Ndërkohë bëhet e ditur se edhe 21 persona janë shëruar pasi kanë dalë negativ në dy testet. Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Kosova Sot Online. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Të gjitha të drejtat Gazeta Panorama. Deklarata u bë nga kryedemokrati Lulzim Basha gjatë një interviste televizive. Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i paautorizuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Panorama-s.

Nächster

Gazeta Shqip

gazeta insajder

Aktori madh Rikard Ljarja është ndarë nga jeta sot. Modelja shqiptare në Amerikë, Tika Camaj ka hequr të brendshmet në dhomën e gjumit Tika është e njohur për pozat e saj provokative por fotot e fundit janë më ekstremet që ajo ka publikuar publikisht në Instagram. Shfrytëzimi i materialeve pa lejen e Grupit Panorama është shkelje e te drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Ajo shtoi se nuk ka pasur raste në janar dhe në shkurt, pasi sëmundja lë gjurmë dhe do të kishte grumbullime në spitale. Postimi i plotë Ej sot iku RiKard Ljarja! Zhvarrimi i saj është bërë me kërkesë të familjaëve të së ndjerës, pasi ata nuk besojnë se 39-vjeçarja ka vdekur nga infektimi me koronavirus Sot është rivarrosur 39-vjeçarja S. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Kosova Sot Online. Per reklama, spote publicitare dhe bannera kontaktoni me redaksine Tone me ane te postes elektronike: Adresa: Rr.

Nächster

Gazeta Metro

gazeta insajder

Ai ishte bashkëshorti i aktores Marjeta Ljarja. Ahmeti ka kërkuar nga qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi. Hetimi për Grabovcin ishte mbyllur në mungesë provash. Mësohet se ka ndërruar jetë në banesën e tij në Tiranë, ndërsa thuhet se ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rendë. .

Nächster